logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Zo Školy rodinných financií

05. marec 2012

V Sliači sa 17. a 18. februára stretlo 18 lektorov Školy rodinných financií (ŠRF), aby vyhodnotili 3. ročník grantového kola, vymenili si skúsenosti a získali informácie k metodike ŠRF. "Takéto stretnutie je pre mňa veľmi inšpiratívne. Keď vidím a počujem vaše prezentácie, vnímam projekt ŠRF inak, ako od stola v kancelárii," povedal Daniel Geč zo spoločnosti Provident, ktorá ŠRF podporuje od roku 2008.

Z Providentu na stretnutie prišla aj pani Priechodská-Brodnianska. Lektori sa potešili  účasti garantky projektu Márii Hankociovej a metodikov projektu Kvetoslavy Dankovej  a Pavlovi Škodovi. Katarína Bystrická z Asociácie užívateľov služieb vypracovala novú tému do metodiky ŠRF - Ochrana spotrebiteľa. Veľmi zaujímavé boli praktické príklady reklamácií a ich spôsoby riešenia spotrebiteľom. Finančník Miroslav Chovan ponúkol lektorom svoje odborné vedomosti z oblasti poisťovníctva a predstavil im svoju knihu "Nedajte sa nachytať". Každý lektor informoval o realizovanom projekte, aké úspechy dosiahli účastníci jeho seminárov, čo sa mu podarilo, ktoré aktivity a metódy sa mu osvedčili,  čo mu chýbalo alebo by urobili inak. Niekoľko názorov vám prinášame: "Chýba mi spätná väzba od účastníkov po určitom čase, aby som vedela, ako používali získané vedomosti a finančné zručnosti v každodennom živote. Navrhovala by som pokračovanie s tou istou skupinou a dlhodobé individuálne poradenstvo," povedala na záver prezentácie Ivka Grejtáková z Člověka v tísni. "Veľmi by nám pomohlo, keby sme mohli na seminároch pracovať dvaja lektori" povedal Ľuboš Klimek z PRSP Prešov, "práca s odchádzajúcimi domovákmi je náročná." "Pre mňa bolo veľmi užitočné  vypočuť si, aké prospešné aktivity zrealizovali lektori vo svojich komunitách, aké majú pripomienky, čo im chýbalo.... Na základe potrieb lektorov sa už v marci môžeme lepšie pripraviť na vzdelávanie nových lektorov ŠRF," povedala Mária Hankociová na záver účastníkom stretnutia.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog