logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Levický okres, pozor! Je tu 7. ročník grantového programu DF Cloetta

cloetta 16. september 2015

Nadácia pre deti Slovenska vyhlasuje 7. ročník grantového programu v rámci Detského fondu Cloetta. Podporu dostanú projekty, ktoré pomáhajú sledovať a riešiť problémy detí a mladých ľudí v regióne, v ktorom spoločnosť Cloetta Slovakia pôsobí.

Žiadosť o grant si môžu podať každá organizácia pôsobiaca v levickom okrese, ktorá spĺňa nasledujúce predpoklady:

  •     realizuje svoj projekt minimálne rok a vie, ako ho posunúť ďalej
  •     výsledky projektu vie ponúknuť pre širší okruh detí a mladých ľudí
  •     výsledky projektu (materiálne aj obsahové) vie využívať dlhodobo
  •     je pripravená spolupracovať s partnermi pri realizácii projektu

Podávanie projektov – žiadostí o finančný príspevok je možné len prostredníctvom online aplikácie, najneskôr do 15. októbra 2016.

Celková suma určená na grantový program z DF Cloetta na rok 2015 je 10 000 €. Podpora bude smerovať primárne na už existujúce, minimálne 1 rok bežiace projekty, ktorým umožní ďalší rozvoj a lepšie fungovanie. Žiadať o príspevok možno aj na projekty, ktoré neboli v minulosti podporené z tohto grantového programu.


Detský fond Cloetta je pokračovaním Detského fondu Leaf, nadačného fondu, ktorý spoločnosť Leaf zriadila 1. 11. 2007 pri Nadácií pre deti Slovenska. Prostredníctvom fondu chce spoločnosť Cloetta Slovakia sledovať a pomôcť riešiť problémy detí a mladých ľudí v regióne, v ktorom pôsobí.

Cloetta Slovakia, s.r.o. vznikla fúziou spoločností LEAF a Cloetta. Leaf je cukrovinkárska spoločnosť zameraná na výrobu žuvacích cukríkov, žuvačiek a pastiliek. Cloetta je najstarším výrobcom čokolády v Škandinávii s predajom najmä vo Švédsku.  Cloetta Slovakia je jedným z hlavných výrobcov v cukrovinárskom priemysle. Na trhoch, na ktorých pôsobí, trvalo zastáva vždy poprednú pozíciu. Spoločnosť sa na Slovensku etablovala v roku 2005 a v levickom priemyselnom parku pôsobí od roku 2006. Do výstavby závodu investovala približne 20 miliónov eur a riadna prevádzka sa začala v júni 2007. V súčasnosti firma zamestnáva vyše 700 zamestnancov a ročne produkuje 30 000 ton výrobkov. Postupne rozširuje výrobu o ďalšie technológie a rôzne nové druhy výrobkov. Produkty smerujú na škandinávsky trh, do Francúzska, Holandska a Veľkej Británie.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog