logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Príbehy

Detská reštaurácia učí deti byť zodpovednými a samostatnými

16. apríl 2016

Tento rok sa o grant z Hodiny deťom uchádza 143 projektov, z toho až 62 sa chce zamerať na dieťa a jeho radosti. Rovnako ako projekt OZ Poza školu – Detská reštaurácia v novom šate, ktorý Hodina deťom podporila vlani sumou 2 340 eur. Ovplyvnil životy detí, ale i celej obce. Zaslaním SMS na číslo 800 môžete podporiť aj ďalšie užitočné projekty pre deti.  Viac »

Helenke pomohli i v ING

09. január 2014

Spoločnosť spina bifida sa venuje deťom s diagnózou spina bifida a hydrocefalus. V rámci projektu je snahou prelomiť sociálnu izolovanosť detí a mladých ľudí s postihnutím SB, H, a dať im možnosť stretávať sa s ľuďmi s rovnakým osudom, ako aj so zdravými rovesníkmi. Rodičom detí je zároveň poskytované poradenstvo na rozvíjanie rodičovských zručností, aby sa dokázali vyrovnať s postihnutím svojho dieťaťa, prekonali potrebu neustále dieťa úzkostlivo a neprimerane ochraňovať. Viac »

Projekt Svet s tebou ma baví

28. máj 2013

OZ OKÁČIK, Žiar nad Hronom
Hodina deťom 2011
(Prepojenie svetov zdravých a znevýhodnených detí)  Viac »

Projekt Náruč pre dieťa v kríze

28. máj 2013

OZ Náruč - Pomoc deťom v kríze, Žilina
Hodina deťom 2012
(Pomoc deťom v kríze)  Viac »

Projekt Sídlisko je naše ihrisko

28. máj 2013

OZ Ulita, Bratislava - Petržalka
Hodina deťom 2012
(Aktivizácia mladých, spájanie celej komunity)  Viac »

Projekt Cirkusová škola

28. máj 2013

Základná škola, Medzilaborecká, Bratislava
Hodina deťom 2012
(Prepojenie vzdelávania a prípravy na život)  Viac »

Projekt Nepijem na jeho zdravie

19. február 2013

Projekt je zameraný na zvýšenie informovanosti žien a mladých dievčat vo fertilnom veku o negatívnych účinkoch alkoholu na vyvíjajúci sa plod počas tehotenstva. Druhým zámerom tohto projektu je poskytnutie podpory a poradenstva pre rodičov a vychovávateľov, ktorý sa starajú o deti s tzv. fetálnym alkoholovým syndrómom. Projekt má teda preventívny charakter (prevencia toho, aby sa rodili deti s FAS) a zároveň je jeho cieľom pomoc deťom a ich rodičom (vychovávateľom, náhradným rodičom), keď sa o takto znevýhodnené dieťa starajú. Viac »

Projekt Bábky v nemocnici

09. január 2013

Hlavne dlhodobá hospitalizácia je pre nejednu rodinu zlomovou situáciou, s ktorou sa musia vyrovnať dospelí aj deti. U detí vyvoláva množstvo negatívnych pocitov a myšlienok, vyčleňuje ich z bežného života aj z typického detského sveta plného hier, zábavy a kamarátov. Projekt Bábky v nemocnici im tento svet prináša priamo do nemocničnej izby. Viac »

Projekt O krok bližšie k tebe

01. september 2012

"Už v detstve sme mamu prosili, aby sme si nejaké dieťatko vzali. Vtedy to ale nebolo priechodné...Po skončení vysokej školy som si predstavovala po mojom boku nejaké dieťa - aj keď som nemala partnera. V našej obci je detský domov, chodila som okolo neho z roboty domov. Časom, hlavne vtedy, keď boli vonku deti, bolo to úplne nelogické, oni tam...také malé...bez mamy...a ja tu... sama! Už som bola rozhodnutá. Kúpila som starý dom a trochu ho opravila, aby už prišlo do nášho domu... moje dieťa. Dve už sú tu, spia v nových postieľkach. Občas to býva tvrdý boj. Ale svoje rozhodnutie neľutujem. A lepšiu publikáciu týkajúcu sa detí, ktoré v útlom detstve prežili traumu, som ešte v rukách nemala. Je to takpovediac "manuál" k mojej staršej dcérke. Podáva vysvetlenia správania, ktoré sa nám zdalo nepochopiteľné - nie je nejakým návodom na jeho zvládanie, aj keď pár dobrých odporúčaní tam je. Čítam ju po častiach, aby som všetko dokázala stráviť..." Mama Viac »

Projekt Mám bod, o ktorý sa môžem oprieť

01. august 2012

"Mám syna v krízovom centre Náruč. Môj syn sa veľmi zmenil odkedy tam je, poslúchne, snaží sa dobre vychádzať aj so mnou, čo predtým nebolo. Nemám už s ním problémy, ako som mala predtým. Bol už ťažšie zvládateľný, teraz už ho zvládam. Veľmi mu pomohlo doučovanie, ktoré prebiehalo. Môj syn je teraz ku mne priateľský a so mnou veľmi dobre vychádza. Chcem poďakovať celému kolektívu Náruč. Veľmi ste nám pomohli." p. Hanka, mama 14-ročného chlapca Viac »

 1 2 > 

Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog