logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Projekt Tajomstvo Narnie

Tajomstvo Narnie 09. november 2011

"Strašne sa mi nechcelo ísť na tábor, kde nebude elektrina a teplá voda, nevedela som si predstaviť, že nebudem môcť používať žehličku na vlasy a MP3, ale rodičia na tom trvali. Keď som sa vrátila domov, chcela som ísť späť, ďaleko od telky, počítača a hluku a pri zaspávaní vidieť hviezdy." Ivica, 14 r.

GP Hodina deťom   Názov organizácie: Cirkev bratská v SR
Projekt: HD-11-0160-2010 Názov projektu: Tajomstvo Narnie
Výška podpory: 4 304,00 EUR Miesto: Bratislava

Projekt bol naozajstým zážitkovým spestrením každodennej reality mladého dobrovoľníka, čo bolo veľmi motivujúce k ďalšej práci. Počas trvania projektu sme mohli vidieť zmenu foriem práce s tínedžermi v našej komunite, prehĺbenie vzťahov medzi dobrovoľníkom a tínedžerom, vzájomnú inšpiráciu a hlavne zmenu životných postojov viacerých účastníkov. Účastníci projektu ocenili získanie nových a praktických skúsenosti, nezabudnuteľných zážitkov a sú motivovaní pokračovať v projekte.

Chceli by sme spomenúť prípad Martina z Prešova, ktorý vďaka účasti na tábore a následnej lokálnej práci "klubov D" prestal lipnúť na partii fajčiacej marihuanu a našiel nové vzťahy a svoje miesto medzi rovesníkmi z "klubov D" a sám začal privádzať svojich kamarátov na kluby a venovať sa im. Ako sám povedal, že dovtedy si nevedel predstaviť, že by nešiel s partiou von keď ho volali a teraz jednoducho nemá chuť robiť s nimi to čo doteraz a dokonca má aj odvahu ich zavolať na kluby a iné aktivity.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog