logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Projekt Cirkusová škola

28. máj 2013

Základná škola, Medzilaborecká, Bratislava
Hodina deťom 2012
(Prepojenie vzdelávania a prípravy na život)

 

 

Stretnutia detí a starkých boli asi najdojímavejšie, tvrdia organizátori projektu Cirkusová škola, učitelia a žiaci tejto bratislavskej školy.  Spoločné zážitky, rozhovory medzi nimi a starkými ostanú vryté až do srdca. Niektorí starkí si deti zapamätali, takže keď prišli znova,  automaticky vytvorili skupinky „starých známych“ a zakrátko už  debatovali o všetkom možnom. Jedna starká rozprávala napríklad dievčatám o svojich deťoch v Amerike. Spoločne strávené chvíle sú pre obe generácie nesmiernym prínosom.  A najmä pre deti, ktoré prežívajú, alebo už majú za sebou krízu – rozvod rodičov,  úmrtie v rodine, závislosti a podobne.  Počet takýchto detí rastie aj v tejto škole, preto sa rozhodla, že pripraví celoročnú tému, ako súčasť vyučovacieho procesu, ktorá pripraví deti na rôzne životné situácie a tým, ktoré už zažili v živote krízu,  ju pomôže ľahšie prekonať.

Projekt vytvorili učitelia spolu so žiakmi z nápadov detí. Vychádzali z ich predstáv o tom, aké aktivity by chceli vo svojej škole mať, ale rozšírili ich o cielenú stratégiu "hry na život". Využili pritom všetky svoje pedagogické, animačné a odborné zručnosti tak, aby deti robili na vyučovaní i mimo neho to, čo samé navrhujú  a zároveň, aby bola škola "inkubátorom", kde si môžu vyskúšať v chránenom prostredí "scény zo života" a hľadanie ich najlepších riešení. Je to pilotný projekt, prvý veľký, zahŕňajúci všetkých žiakov a učiteľov.
 


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog