logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Projekt Náruč pre dieťa v kríze

28. máj 2013

OZ Náruč - Pomoc deťom v kríze, Žilina
Hodina deťom 2012
(Pomoc deťom v kríze)

 

 

V septembri až v decembri  boli v Detskom krízovom centre Náruč dve deti, ktoré sem boli umiestnené už po tretí raz. Ich mama sa spolupráci so združením Náruč vždy vyhýbala, čo sa prejavilo v tom, že tu jej deti boli opäť. Tentoraz  sa však podarilo mamu presvedčiť, aby sa pobytu  rodičov s deťmi zúčastnila aj s ďalšími súrodencami detí. V aktivitách sa prejavila ako rozumná a schopná žena - matka, ktorá potrebovala povzbudenie a nasmerovanie. Odvtedy pravidelne navštevovala rodičovské skupinky, pričom časom na ne priviedla aj partnera.

Projekt „Náruč pre dieťa v kríze“ bol určený klientom Detského krízového centra Náruč – deťom, ktoré v rodinách zažívali násilie, zneužívanie, zanedbávanie. Ide o intervenčný program poskytujúci pomoc dieťaťu a rodine v kríze, s cieľom riešiť vzniknutú situáciu a predísť prehĺbeniu problémov do budúcnosti. Projektom združenie vytvára pre deti pomyselnú náruč, ktorá stabilizuje jeho prežívanie, správanie a školské výsledky, zmierni, prípadne až vylieči traumu, pomôže mu nájsť zdroje v sebe a druhých, aby následne mohlo putovať do náruče preňho dôležitých dospelých – biologickej, alebo pestúnskej rodiny.
 


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog