logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Deťom pomáhame prežiť šťastné detstvo. Mladým ľuďom pomáhame úspešne zvládnuť vstup do dospelosti.  Napomáhame presadzovať  práva detí . Vzdelávame učiteľov, riaditeľov škôl, sociálnych pracovníkov, sudcov, prokurátorov, rodičov, aby dokázali vnímať  individuálne potreby každého dieťaťa.

V roku 2015 sme podporili 151 organizácií, ktoré sa systematicky venujú deťom a mladým ľuďom vo všetkých regiónoch Slovenska sumou 512.916 €. Podporili sme projekty, ktoré prinášajú inovácie do vzdelávania. Pomohli sme aktivitám prostredníctvom ktorých sa  mladí učia spolurozhodovať o dianí vo svojom okolí. Deťom, ktoré sa ocitli v kríze, zdravotne znevýhodnené, či v sociálne slabej rodine, sme dali šancu vyrásť v samostatného dospelého človeka.

 

2% z dane, ktoré nám poukážete prostredníctvom Vášho daňového priznania, nám dajú ďalšie možnosti realizovať užitočné a prospešné projekty overené časom, skúsenosťami a výsledkami! V roku 2016 sa chceme viac zamerať na inovácie vzdelávania nezávislé od zmien v legislatíve, lebo pomáhajú učiteľom  i žiakom. Chceme pokračovať v advokačných aktivitách na zmenách vzdelávacej politiky.

 

Nekupujeme hračky, ani neinvestujeme do výstavby budov či ihrísk.
Vyzbierané peniaze rozdeľujeme do zmysluplných projektov a grantov, kde láskaví a zanietení ľudia pomáhajú aj Vašim deťom  spoznať samých seba  a vyrásť v dospelého človeka  so sebaúctou a sebapoznaním. Dospelého, ktorý sa bude sa bude zaujímať aj o svoje okolie a bude prinášať jedinečné riešenia do každodenného života. Len takto sa dokáže zmeniť aj celá spoločnosť.

Ďakujeme, že  nás podporíte. Vaša spokojnosť a spokojnosť ľudí okolo Vás, nás motivuje pracovať ďalej, a tak pomáhať deťom a zlepšovať budúcnosť celej spoločnosti.

ÚDAJE O PRIJÍMATEĽOVI

IČO: 31753833
Právna forma: nadácia  
Obchodné meno: Nadácia pre deti Slovenska
Ulica: Heydukova  
Číslo:
PSČ: 81108  
Obec: Bratislava

Ak ste fyzická osoba, zamestnanec...

 • Požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň a aby Vám vystavil tlačivo Potvrdenie o zaplatení dane.
 • Z tohto potvrdenia si vypočítate 2% z Vašej zaplatenej dane t.j. maximálnu sumu, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
 • Stiahnite si predvyplnené Vyhlásenie o poukázaní sumy a vypíšte zvyšné údaje o Vás.
 • Obe tieto tlačivá, teda Vyhlásenie o poukázaní sumy spolu s Potvrdením o zaplatení dane, doručte do 30.04.2016 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

Podporiť Nadáciu pre deti Slovenska môžete ľahko aj vyplením online daňového priznania na danovepriznaniepomaha.sk

Ďakujeme...

Ak ste fyzická osoba, ktorá si sama podáva daňové priznanie...

 • Vypočítajte si 2% z Vašej zaplatenej dane t.j. maximálnu sumu, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
 • V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa. Tlačivo pre daňové priznanie s predvyplnenými kolonkami oddielu XIII. si môžete stiahnúť aj TU... alebo vyplňte do týchto koloniek vo svojom daňovom priznaní údaje o prijímateľovi:

IČO: 31753833 
Právna forma: nadácia  
Obchodné meno: Nadácia pre deti Slovenska
Ulica: Heydukova
Číslo: 3  
PSČ: 81108  
Obec: Bratislava

 • Vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2016) na Váš daňový úrad a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

Podporiť Nadáciu pre deti Slovenska môžete ľahko aj vyplením online daňového priznania na danovepriznaniepomaha.sk

Ďakujeme...

Právnická osoba...

 • Právnické osoby môžu poukázať 1,5% resp. 2% z dane prijímateľovi. Minimálna výška v prospech jedného prijímateľa je 8 €.
 • Vypočítajte si Vaše 1,5% resp. 2% z dane z príjmov právnickej osoby teda maximálnu sumu, ktorú môžete poukázať v prospech prijímateľa/prijímateľov, poukázať môžete aj menej ako je Vaša maximálna suma, musí to však byť minimálne 8 € na jedného prijímateľa.
 • V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1,5% resp. 2% z dane v prospech 1 prijímateľa.
 • Údaje o prijímateľovi vyplňte v daňovom priznaní, časť IV. nasledovne:

IČO: 31753833 
Právna forma: nadácia  
Obchodné meno: Nadácia pre deti Slovenska
Ulica: Heydukova
Číslo: 3  
PSČ: 81108  
Obec: Bratislava

 • Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

Podporiť Nadáciu pre deti Slovenska môžete ľahko aj vyplením online daňového priznania na danovepriznaniepomaha.sk

Ďakujeme...

Poukázanie 2% zo zaplatenej dane

Právnická osoba môže poukázať 2% z dane iba v prípade ak v roku 2015 až do termínu na podanie daňového priznania a zaplatenie dane v roku 2016 (zvyčajne do 31.3.2016) darovala financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel (aj inej organizácii, nemusí byť iba prijímateľovi, ktorému chce poukázať 2% zo zaplatenej dane), právnické osoba potom označí v daňovom priznaní, že poukazuje 2% z dane v časti IV. kolónky 1 a 2.
Ak právnická osoba za uvedených podmienok nedarovala financie vo výške minimálne 0,5% z dane na verejnoprospešný účel, tak môže poukázať iba 1,5% z dane, a túto skutočnosť vyznačí v daňovom priznaní, v časti IV. kolónka 3.

Viac informácií a postup, ako venovať 2% z dane, nájdete na www.drsr.sk


Aktuality Čierny bocian priniesol Hodine deťom 6 588 eur Čierny bocian priniesol Hodine…

Po uplynulom víkende do zbierky Hodina deťom pribudlo 6 588 eur. Ide o výťažok z charitatívneho golfového turnaja CHARITY GOLF CUP 2016, ktorý sa v sobotu 6. augusta pod záštitou Petra Bondru a hráčov NHL už…

Aktuality Šport, príroda a pomoc deťom - blíži sa Charity Golf Cup 2016 Šport, príroda a pomoc deťom…

Dá sa pomôcť deťom tým, že si zahráte golf? Veru áno, ale musí to byť vo Vysokých Tatrách a s Hugom. Pozývame vás na Charity Golf Cup už 6. augusta v golfovom rezorte Black Stork vo Veľkej Lomnici.

Aktuality Viac ako 100 bojovníkov za zdravie má ďalšiu šancu Viac ako 100 bojovníkov za zdravie…

Spolu 118 bojovníkom za zdravie z celého Slovenska pomôže zdravotná poisťovňa Dôvera finančnou podporou v celkovej hodnote 151 092 eur v grantovom programe Bojovníci za zdravie, ktorý administruje Nadácia pre…

Aktuality Deti z Plaveckého Štvrtka oslávili koniec školského roka s Hugom Deti z Plaveckého Štvrtka oslávili…

Hugo, maskot Hodiny deťom, oslávil koniec školského roka so žiakmi zo Základnej školy Plavecký Štvrtok. Bol pri odovzdávaní diplomov, ocenení i pri tom, ako najmenší žiaci - predškoláci - dostávali svoje…

Aktuality Spomienka na Ladislava Chudíka Spomienka na Ladislava Chudíka

Bol s Hodinou deťom od úplných začiatkov a stal sa symbolickým otcom všetkých detí na Slovensku. Veril, že deti sú naša budúcnosť. A hoci už je to rok, čo nás Ladislav Chudík opustil, stále ostáva s nami…

Aktuality Škola rodinných financií je príkladom dobrej praxe aj v Bruseli Škola rodinných financií je…

Škola rodinných financií (ŠRF) - prvý komunitný program finančného vzdelávania na Slovensku bol minulý týždeň (21.6.2016 ) ako jeden z dvoch príkladov dobrej praxe úspešne prezentovaný v Bruseli na medzinárodnej…

Aktuality 15 vecí, ktorým sa pri komunikácii s deťmi radšej vyhnite 15 vecí, ktorým sa pri komunikácii…

Sú prejavom mocenského a nerešpektujúceho postoja k dieťaťu. Niektoré si pamätáme ešte z detstva a v niektorých sa spoznáme aj samých seba. Vety, ktorým by sme sa mali vyhnúť nielen v komunikácii s deťmi.

Aktuality Deti a zdravie Deti a zdravie

Situáciám, kedy s dieťaťom musí navštíviť lekára sa nevyhne žiaden rodič. Aj tu je dôležité zohľadňovať princípy rešpektujúcej komunikácie. Na základe nášho prieskumu vám prinášame informácie o…

Aktuality Ako motivovať svoje dieťa Ako motivovať svoje dieťa

Ako správne komunikovať so svojím dieťaťom, aby sme rešpektovali jeho potreby a pomohli mu rozvíjať jeho potenciál?

Aktuality 17. Hodina deťom podporí viac ako 7000 detí na Slovensku 17. Hodina deťom podporí viac…

Necelý rok stačil ľuďom na to, aby pomohli viac ako siedmim tisíckam detí na Slovensku. Nadácia pre deti Slovenska prerozdelí takmer 165 tisíc eur na 41 projektov pre deti a mladých ľudí z výnosu 17. ročníka…

Aktuality Chcete deti chrániť pred negatívnymi vplyvmi? Rozvíjajte ich sebaúctu. Chcete deti chrániť pred negatívnymi…

Ak chcete predísť tomu, aby vaše dieťa „podľahlo“ nástrahám reálneho či virtuálneho sveta, to najlepšie, čo môžete preň urobiť, je pracovať na jeho sebaúcte.

Aktuality Čo robiť, aby boli vaše deti šťastné? Čo robiť, aby boli vaše deti…

Chcete, aby boli vaše deti šťastné a spokojné? Tieto tri kroky vám v tom pomôžu.

Aktuality Tour de Hodina deťom Tour de Hodina deťom

Od 16. do 18. mája sme precestovali 1100 kilometrov a navštívili 11 organizácií podporených z Hodiny deťom. Zároveň sme zhodnotili 143 projektov, ktoré sa prihlásili do našej výzvy o grantovú podporu. A boli…

Aktuality Podporte bežcov THE RUN SLOVAKIA Podporte bežcov THE RUN SLOVAKIA

Približne desiatka tímov zdolá od 3. do 5. júna svoj osobný maratón v rámci štafetového „hobby“ behu THE RUN SLOVAKIA. Každý tím tak prekoná viac ako 500 km dlhú trasu z Košíc do Bratislavy.

Aktuality Rešpektovať a byť rešpektovaný Rešpektovať a byť rešpektovaný

Nástroje rešpektujúcej komunikácie sú základom pre budovanie bezpečného prostredia pre efektívne učenie a výchovu detí. A práve na ne bol zameraný kurz Rešpektovať a byť rešpektovaný, ktorý lektori Nadácie…


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy

Aktuálny výnos Hodiny deťom je 3683,83 Eur. Ďakujeme.

Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog