logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí
Úvod /

Média

Viac ako 100 bojovníkov za zdravie má ďalšiu šancu

07. júl 2016

Päťročnému Martinkovi, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou, pomáhajú špeciálni terapeuti. Je veľký bojovník, baví ho beh a zúčastňuje sa aj na maratónoch pre hendikepovaných. Doteraz absolvoval mnoho rehabilitácií, terapií a cvičení v špeciálnych zariadeniach, kde sa mu snažia pomôcť, aby napredoval vo svojom vývoji. Rodičia dúfajú, že pomôcť zlepšiť pohybové funkcie by mu mohla odporúčaná operácia metódou Ulzibat. Viac »

Hodina deťom podporila 15 projektov na pomoc deťom a mladým ľuďom na východnom Slovensku

24. marec 2016

Košice, 22.3.2016. Výnos verejnej zbierky Hodina deťom v roku 2015 dosiahol výšku 256 526,84 eur. Medzi 50 projektmi, ktoré si rozdelili čistý výnos zbierky, bolo 15 z východného Slovenska. Z grantu sa tešili organizácie v Košiciach, Prešove, Bidovciach, Humennom, Levoči a Spišskej Belej. Nadácia pre deti Slovenska ich podporila sumou 55 316,13 eur. Viac »

Projekt v Plaveckom Štvrtku priniesol šancu pre rómske deti z osád

18. marec 2016

Bratislava, 16.3. 2016 Deti z prostredia rómskych osád často čelia počas školskej dochádzky neúspechu. Školy nie sú schopné reagovať na ich špeciálne vzdelávacie potreby spôsobené nepripravenosťou a slabou podporou zo strany rodiny. Organizácia Člověk v tísni zrealizovala projekt, ktorý pomáha týmto deťom lepšie sa adaptovať v škole. Podarilo sa im to prostredníctvom intenzívnej predškolskej prípravy, vzdelávaním učiteľov, doučovaním a kariérnym poradenstvom. Viac »

Projekt Komunity priateľské deťom a mladým ľuďom získal ocenenie

15. marec 2016

Nadácia pre deti Slovenska už 20 rokov pomáha deťom na Slovensku a v spolupráci s partnermi im zároveň poskytuje systematické vzdelávanie. Prostredníctvom projektu Komunity priateľské deťom a mladým ľuďom boli mapované potreby detí a mladých ľudí v 6 regiónoch Slovenska a navrhnuté odporúčania pre samosprávy. Výsledky projektu ocenila aj Vienna Insurance Group, materská spoločnosť partnera projektu – KOMUNÁLNEJ poisťovne, Cenou Güntera Geyera za sociálnu angažovanosť. Viac »

Nadácia pre deti Slovenska vyhlásila 17. ročník Grantového programu Hodina deťom

09. február 2016

Grantový program Hodina deťom slúži na podporu jedinečných a užitočných projektov pre deti a mladých ľudí na Slovensku. O grant sa môžu uchádzať organizácie, ktoré dlhodobo a systematicky pracujú s deťmi a mladými do 30 rokov.  Viac »

Koalícia pre deti žiada od komisárky pre deti vysvetlenie ohľadom situácie v detskom domove

09. február 2016

Koalícia pre deti Slovensko žiada vysvetlenie od Komisárky pre deti Viery Tomanovej ohľadne situácie v detskom domove, ktorý spravuje Petronela Tomanová. Podľa medializovaných informácií dochádza v uvedenom detskom domove k porušovaniu práv detí.  Viac »

Hodina deťom v roku 2015 podporila 50 projektov

02. december 2015

Výnos verejnej zbierky Hodina deťom v roku 2015 dosiahol výšku 256 526,84 eur. Túto sumu Nadácia pre deti Slovenska rozdelila medzi 50 projektov zameraných na podporu detí a mladých ľudí. Hodina deťom však pokračuje ďalej. Viac ako 2200 dobrovoľníkov so žltými pokladničkami vyjde už tento piatok, 4. decembra, do ulíc obcí a miest po celom Slovensku.  Viac »

Nadačný fond Deti v bezpečí podporí 31 projektov

26. november 2015

Z nadačného fondu Deti v bezpečí poisťovňa Kooperativa podporí 31 projektov, ktoré zvýšia bezpečnosť detí na Slovensku. Prostredníctvom grantových programov Športujem rád a bezpečne a Bezpečne v komunite – bezpečne doma prerozdelí viac ako 50 000 eur. Viac »

Koalícia pre deti v liste vyzýva poslancov na podporu Ondreja Galla

09. november 2015

Koalícia pre deti Slovensko dnes vyzvala poslancov NR SR, aby pri historicky prvej voľbe Komisára pre deti podporili Ondreja Galla ako najvhodnejšieho kandidáta na túto pozíciu.  Viac »

Kandidátom Koalície pre deti Slovensko na post komisára pre deti je Ondrej Gallo

28. október 2015

Kandidátom Koalície pre deti Slovensko na post komisára pre deti je Ondrej Gallo. Koalícia podporuje kandidáta, ktorý spĺňa všetky zákonom stanovené predpoklady, ale čo je dôležitejšie dlhodobo sa venuje problémom detí a mladých ľudí a dokáže sa postaviť za každé dieťa, či mladého človeka, ktorí potrebujú pomoc.  Viac »

 1 2 3 4 > 

Stante
sa našim
partnerom
aj Vy

Aktuálny výnos Hodiny deťom je 195 156,79 Eur. Ďakujeme.

Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog