logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Tlačové správy

Ples v opere pomôže opäť rozvoju inkluzívneho vzdelávania

07. február 2019

19. ročník dobročinného Plesu v opere pomôže opäť rozvoju inkluzívneho vzdelávania – a to najvyššou čiastkou za desaťročie.  Viac »

Poisťovňa KOOPERATIVA a Nadácia pre deti Slovenska vyhlasujú 4. ročník grantového programu Bezpečne

08. január 2019

Poisťovňa KOOPERATIVA je hlavným partnerom grantového programu Bezpečne v komunite, bezpečne doma, ktorý je súčasťou Nadačného fondu Deti v bezpečí. Cieľom programu je vytváranie bezpečného prostredia pre deti a mladých ľudí v rodinách, školách a komunitách. V jeho štvrtom ročníku bude medzi zaujímavé projekty prerozdelená suma viac ako 43 000 €. Počas prvých troch ročníkov grantového programu sa podarilo podporiť 65 projektov z celého Slovenska. Viac »

Každé dieťa má právo na vzdelanie

28. máj 2018

Nadácia pre deti Slovenska otvorila nový grantovo-vzdelávací program s názvom Škola inkluzionistov, ktorý je zameraný na rozvoj a podporu inkluzívneho vzdelávania detí na prvom a druhom stupni základných škôl v školskom roku 2018/2019. Školy sa doň môžu prihlásiť do 22. júna na webovom portály www.skolainkluzionistov.sk. Viac »

Nadácia pre deti Slovenska prerozdelí komunitám 14 000 eur z grantového programu DÔVERA

14. september 2017

Od 14. septembra 2017 sa môžu školy, mimovládne organizácie, samosprávy, sociálne a zdravotnícke zariadenia opäť uchádzať o podporu svojich aktivít v grantovom programe Dôvera. Program spravuje od roku 2012 Nadácia pre deti Slovenska pre zdravotnú poisťovňu Dôvera, ktorá sa na Slovensku stará o zdravie viac ako 1,4 milióna poistencov. V aktuálnom jesennom kole 5. ročníka budú opäť prerozdelené finančné prostriedky v celkovej výške 14.000 eur. Viac »

Grantový program poisťovne KOOPERATIVA opäť podporí projekty

06. september 2017

Nadácia pre deti Slovenska už po tretíkrát spája sily s poisťovňou KOOPERATIVA, aby spoločne prostredníctvom Nadačného fondu Deti v bezpečí podporili projekty zamerané na bezpečné nesúťažné športovanie detí a prevenciu detských úrazov. V rámci grantového programu Športujem rád a bezpečne, sa o podporu môžu uchádzať školy, samosprávy, komunitné a materské centrá, športové kluby a mimovládne neziskové organizácie z celého Slovenska, a to až do 10. októbra 2017. Viac »

Viac ako 100 bojovníkov za zdravie má ďalšiu šancu

07. júl 2016

Päťročnému Martinkovi, ktorý trpí detskou mozgovou obrnou, pomáhajú špeciálni terapeuti. Je veľký bojovník, baví ho beh a zúčastňuje sa aj na maratónoch pre hendikepovaných. Doteraz absolvoval mnoho rehabilitácií, terapií a cvičení v špeciálnych zariadeniach, kde sa mu snažia pomôcť, aby napredoval vo svojom vývoji. Rodičia dúfajú, že pomôcť zlepšiť pohybové funkcie by mu mohla odporúčaná operácia metódou Ulzibat. Viac »

Hodina deťom podporila 15 projektov na pomoc deťom a mladým ľuďom na východnom Slovensku

24. marec 2016

Košice, 22.3.2016. Výnos verejnej zbierky Hodina deťom v roku 2015 dosiahol výšku 256 526,84 eur. Medzi 50 projektmi, ktoré si rozdelili čistý výnos zbierky, bolo 15 z východného Slovenska. Z grantu sa tešili organizácie v Košiciach, Prešove, Bidovciach, Humennom, Levoči a Spišskej Belej. Nadácia pre deti Slovenska ich podporila sumou 55 316,13 eur. Viac »

Projekt v Plaveckom Štvrtku priniesol šancu pre rómske deti z osád

18. marec 2016

Bratislava, 16.3. 2016 Deti z prostredia rómskych osád často čelia počas školskej dochádzky neúspechu. Školy nie sú schopné reagovať na ich špeciálne vzdelávacie potreby spôsobené nepripravenosťou a slabou podporou zo strany rodiny. Organizácia Člověk v tísni zrealizovala projekt, ktorý pomáha týmto deťom lepšie sa adaptovať v škole. Podarilo sa im to prostredníctvom intenzívnej predškolskej prípravy, vzdelávaním učiteľov, doučovaním a kariérnym poradenstvom. Viac »

Projekt Komunity priateľské deťom a mladým ľuďom získal ocenenie

15. marec 2016

Nadácia pre deti Slovenska už 20 rokov pomáha deťom na Slovensku a v spolupráci s partnermi im zároveň poskytuje systematické vzdelávanie. Prostredníctvom projektu Komunity priateľské deťom a mladým ľuďom boli mapované potreby detí a mladých ľudí v 6 regiónoch Slovenska a navrhnuté odporúčania pre samosprávy. Výsledky projektu ocenila aj Vienna Insurance Group, materská spoločnosť partnera projektu – KOMUNÁLNEJ poisťovne, Cenou Güntera Geyera za sociálnu angažovanosť. Viac »

Nadácia pre deti Slovenska vyhlásila 17. ročník Grantového programu Hodina deťom

09. február 2016

Grantový program Hodina deťom slúži na podporu jedinečných a užitočných projektov pre deti a mladých ľudí na Slovensku. O grant sa môžu uchádzať organizácie, ktoré dlhodobo a systematicky pracujú s deťmi a mladými do 30 rokov.  Viac »

 1 2 3 4 > 

Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog