logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Leto v Trnave odštartuje aj HUGO

10. jún 2014

Bratislava, 10. jún 2014 – HUGO, maskot Hodiny deťom príde v sobotu, 14. júna 2014, podporiť štart leta na Festivale Trnavskej 13 a spestrí popoludnie všetkým deťom. Trnavská 13 je v poradí už tretí event tohtoročného 16. ročníka Hodiny deťom, v rámci ktorého Hugo putuje po mestách Slovenska a hľadá medzi deťmi svojich kamarátov.

Trnavská 13 je dvojdňový multižánrový festival s mottom „Leto sa začína v Trnave“, ktorý spája šport, hudbu, kultúru i zábavu pre deti. Tento rok sa koná v dňoch, 13. a 14. júna 2014, vo vrhačskom sektore areálu Slávia v Trnave s predpokladanou návštevnosťou 6 000 ľudí.
Ako povedal jeden z organizátorov, Igor Holéczy: „Trnavská 13 je už tradičným podujatím v rámci mesta Trnava. Jeho súčasťou je i celodenný sobotný program pre deti a my sme radi, že v môžeme toto podujatie spojiť aj s myšlienkou podpory jedinečných a užitočných projektov pre deti, ktoré realizuje Nadácie pre deti Slovenska v rámci Hodiny deťom.“
I keď samotný festival odštartuje v piatok popoludní, detský program je pripravený na sobotu od 9:30 do 17:15 hodiny.
Najmenších bude svojimi pesničkami a hrou na hudobné nástroje zabávať od sobotného rána Mia Králová. Deti dostanú  možnosť priučiť sa zábavnej a zážitkovej angličtine s jazykovkou Your Choice, následne uvedie divadlo Nezábudka predstavenie Červená Čiapočka. Svoje schopnosti predvedú v rámci programu pre celé rodiny aj psíčkari. Netradičné rozprávky deťom prečíta Braňo Jobus, no na festivale stretnete i kúzelníka. Tešiť sa môžete i na rôzne súťaže, hry, tvorivé dielne, či maľovanie na tvár.
Počas celej soboty bude deťom robiť radosť HUGO, maskot Hodiny deťom. Deti si budú môcť skúsiť hádzanie loptičiek do hugovej makety, či vyfarbiť hugov obrázok veselými farbičkami.
Návštevníci festivalu budú môcť podporiť aktuálny 16. ročník verejnej zbierky Hodina deťom zakúpením si kľúčenky Huga v cene 3,50 EUR, či darovaním dobrovoľného príspevku do pokladničky, ktorá bude umiestnená v stánku Hodiny deťom.
„Počas 15 ročníkov podporila Hodina deťom 1 611 projektov v hodnote 4 645 544,23 EUR, medzi nimi boli i projekty v rámci Trnavského kraja. Podporili sme Slovenskú spoločnosť spina bifida, kde sme financovali rehabilitačný tábor pre deti s diagnóziou spina bifida a hydrocefalus; neziskovú organizáciu U Zlatej priadky s projektom budovania tvorivého talentu u detí v predškolskom a školskom veku, ale i preventívny projekt školskej mediácie realizovaný neziskovou organizáciou FCM v Hlohovci“, približuje konkrétnu podporu Hodiny deťom, Jaro Krafka, PR špecialista z tímu Hodiny deťom.


Presný program festivalu nájdete na http://www.trnavska13.sk/component/k2/item/130-pr%C3%AD%C4%8Fte-14j%C3%BAna-na-sl%C3%A1viu-va%C5%A1e-deti-%C4%8Dak%C3%A1-bohat%C3%BD-program.html.
Najbližšie eventy, na ktorých budete môcť stretnúť HUGA: Beh od Tatier k Dunaju /17.8.2014/, Charity golf cup vo Veľkej Lomnici /2.8.2014/, Festival maskotov Košice /7.9.2014/ ai.

Hodinu deťom je možné podporiť počas celého roka – jednoducho a pohodlne:
• Zaslaním SMS na číslo 800 a darovaním hodinovej mzdy  v hodnote 4 € v sieti všetkých mobilných operátorov
• Zriadením  trvalého alebo jednorazového bankového príkazu alebo prostredníctvom on-line formulára na www.nds.sk
• Darovaním dobrovoľného príspevku na účet zbierky 222200200 / 0900 v Slovenskej sporiteľni
• ai.

Zbierka je povolená rozhodnutím MV SR pod číslom SVS-OVS3-2014/007025.

Kontakt pre médiá: Jaro Krafka, PR specialist, 0904 702 661, jaro@nd.sk alebo Martina Slušná, manažér Hodiny deťom & PR, 0911 702 664, pr@nds.sk.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog