logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Na Veľký festival maskotov príde aj HUGO

28. apríl 2014

Bratislava, 28. apríl 2014 – Hugo, maskot Hodiny deťom, sa predstaví v nedeľu, 4. mája 2014, na Veľkom festivale maskotov v bratislavskej ZOO. Spolu s ďalšími päťdesiatimi postavičkami, medzi ktorými nebudú chýbať postavičky z rozprávok, či maskoty rôznych firiem, spoločností a športových klubov, bude robiť to, čo má najradšej – radosť deťom. Ide zároveň aj o prvý event, ktorým možno podporiť 16-ty ročník Hodiny deťom – prvú verejnú zbierku pre deti na Slovensku.

Viac ako päťdesiat maskotov a rozprávkových postavičiek sa predstaví deťom v bratislavskej ZOO. Deti sa s nimi budú môcť odfotiť, zabaviť sa i zatancovať. Rovnako sa budú môcť zapojiť do Pochodu maskotov. 
Súčasťou podujatia, so začiatkom o 14:30h a koncom o 18:30h, bude pódiový program, v ktorom sa predstaví Ujo Ľubo s  rozprávočkou, tanečné súbory, detské divadielko, nebudú chýbať hudobné vystúpenia či čítanie rozprávok známymi osobnosťami. V rámci Hodiny deťom vystúpi známa detská spisovateľka Petra Nagyová – Džerengová s dobrodružstvami malej Klárky. Deťom každého veku vykúzlia na tvári úsmev veselé kúsky lektorov z Prvej školy nového cirkusu "Cirkus-Kus". A nielen to - samé si budú môcť vyskúšať rôzne cirkusové techniky, základy pozemnej akrobacie, či žonglovania.
V rámci sprievodných aktivít nebudú chýbať tvorivé dielne, nafukovadlá, maľovanie na tvár, zaujímavé prezentácie partnerov a ďalšie aktivity. Veľkou atrakciou podujatia bude krst žirafieho samčeka Melmana, ktorý sa v bratislavskej ZOO narodil 18. januára 2014.
Návštevníci festivalu maskotov budú môcť podporiť aktuálny 16-ty ročník verejnej zbierky Hodina deťom zakúpením si kľúčenky Huga v cene 3,50 EUR, či darovaním dobrovoľného príspevku do pokladničky, ktorá bude umiestnená v stánku Hodiny deťom. Súčasťou podujatia bude i charitatívna tombola.
„Maskot Hugo vznikol v roku 2000 a podobu mu dal známy karikaturista „Shooty“ Šútovec. V roku 2001 ho počas TV šou slávnostne pokrstili a meno mu vybrala Marcelka Virágová z Detského domova Dedina mládeže. Odvtedy je HUGO pevnou súčasťou Hodiny deťom a nielenže je kamarát všetkých detí a teší sa ich obľube, ale najmä v sebe stelesňuje to, čo Hodina deťom reálne robí: podporuje užitočné a jedinečné projekty pre deti na Slovensku. Za Hodinou deťom stoja skutočné projekty, skutočné deti a ich príbehy / http://www.hodinadetom.sk/blog/pribehy//. Sme radi, že sa deti budú môcť s Hugom osobne stretnúť i počas Veľkého festivalu maskotov. Srdečne všetky deti pozývame“, uviedol Jaroslav Krafka z Hodiny deťom.
„Podujatie je veľmi milým spestrením začiatku sezóny v ZOO. Určite poteší rodiny s deťmi, na ktoré čakajú zaujímavé aktivity. Sme radi, že naša ZOO ponúkne ďalšie originálne podujatie a veríme, že v nedeľu 4. mája zavíta do ZOO množstvo návštevníkov,“ uviedla Katarína Matejovičová z bratislavskej ZOO.
„Naša agentúra vlastní niekoľko maskotov a reakcie detí na ich účasť na podujatiach nás inšpirovala k realizácii Veľkého festivalu maskotov. Deti jednoducho maskotov milujú, radi sa s nimi fotia, túlia sa k nim. Podujatím chcem vyplniť program rodinám s deťmi a zároveň pomôcť bratislavskej ZOO. Po skúsenosti s podobným festivalom v ZOO Košice, ktorý navštívilo deväť tisíc ľudí, veríme, že  v bratislavskej ZOO bude podobná návštevnosť a podarí sa nám tak vytvoriť peknú tradíciu“ prezradil Róbert Schwarcz z usporiadateľskej agentúry Tramtaria Slovakia, s.r.o.
Nadácia pre deti Slovenska podporila za 15 rokov existencie zbierky Hodina deťom 1 573 užitočných a zmysluplných projektov pre deti zdravé i choré, talentované, sociálne slabé či hendikepované; v rodinách, školách, centrách voľného času, nízkoprahových kluboch, komunitách i v detských domovoch po celom Slovensku a celý rok. Jednotlivé projekty je možné nájsť v Infoportáli podporených projektov na http://nds.nds.sk/stream/ alebo na www.hodinadetom.sk.
Vstupenky na podujatie je možné si zakúpiť i v deň jeho konania priamo v bratislavskej ZOO v čase od 9:00h do 18:00h.
Ďakujeme a tešíme sa na Vás!

 

Kontakt pre médiá: Jaroslav Krafka, PR specialist, 0904 702 661, jaro@nd.sk alebo Martina Slušná, manažér Hodiny deťom & PR, 0911 702 664, pr@nds.sk.

Zbierka je povolená rozhodnutím MV SR pod číslom SVS-OVS3-2014/007025.


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog