logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Záleží Slovákom na mladej generácii?

02. apríl 2012

Nadácia pre deti Slovenska (NDS) zverejnila výnos 13. ročníka verejnej zbierky Hodina deťom. Jej hrubý výnos je takmer 260 000 €. “Žiadostí o podporu sme prijali 193 v celkovej hodnote vyše milióna eur”, povedala Dana Rušinová, riaditeľka nadácie. “Neuspokojíme, žiaľ, všetky žiadosti, no po 13-tich rokoch vedia naši odborníci v dvojkolovom posudzovaní vybrať práve tie najkvalitnejšie projekty, ktoré sa mnohonásobne zhodnotia pre tých najdôležitejších - deti v každom regióne Slovenska.”

Do 13. ročníka verejnej zbierky Hodina deťom, od 1. 4. 2011 do 31. 3. 2012 najvýraznejšie prispeli dary prostredníctvom sms a pevných liniek - 146 276 €, firmy a zamestnanci prispeli prostredníctvom mzdových učtární čiastkou 16 021,57 €, individuálne dary a spontánne zbierky boli vo výške 61 507 € a aukcia fotografií Hodina deťom  mala výnos 22 010 €. “S verejnou zbierkou Hodina deťom sa Slováci identifikujú už trinásť rokov. Tí, čo nás podporujú priamo, alebo s nami sympatizujú môžu byť hrdí, že sú súčasťou najväčšej slovenskej tradície pomoci deťom”, povedala tiež Rušinová.

Grantový program Hodina deťom, v ktorom rozdeľujeme výnos, každoročne podporí organizácie, školy, krízové centrá, voľnočasové aktivity, denné stacionáre, deti handicapované, sociálne slabé, ale napr. i talentované. Podporené  projekty z posledného ročníka Hodiny deťom, ako aj výšku ich podpory sa dozviete na tlačovej konferencii NDS k MDD v júni.

Základnou myšlienkou projektu Hodina deťom, bolo v čase jej vzniku v roku 1999, osloviť čo najviac ľudí, aby darovali hodinovú mzdu deťom. Projekt spontánne prerástol do najdôveryhodnejšej slovenskej verejnej finančnej zbierky pre deti.

Viac informácií vám radi poskytnú:
Katarína Medveďová Ovečková, PR manažér NDS, 0911 702 663, katarina@nds.sk,
Jana Ridillová, PR manažér junior NDS, 0911 702 664, janar@nds.sk


Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog