logo Nadácia pre deti Slovenska
...pre lepší život detí

Na aktuálnu tému

Žiaci a učitelia potrebujú nájsť nový prístup k sebe

02. september 2014

Najprv inovačný potenciál Slovenska likvidujeme už v škôlkach a potom podporujeme jeho rozvoj miliardami z eurofondov. To je však už neskoro. Školská reforma by sa mala preto posunúť do jej ďalšej fázy – inovácie spôsobov učenia, ktoré sú skutočným motorom… Viac »

Riešenie neni súťaživosť, ale spolupráca

01. august 2014

Si už roky spievajú vďaka Majkovi Spiritovi slovenskí hip-hoperi . Vo štvrtok 31. júla 2014 zverejnil Inštitút pre sociálne a ekonomické reformy (INEKO) svoj aktuálny rebríček najlepších škôl na Slovensku na základe ich výsledkov v súťažiach, čo je podľa jeho… Viac »

Rodičia, čítate si s deťmi?

30. júl 2014

Čítanie knižiek je jednou z foriem ako rozvíjať osobnosť dieťaťa. Zlepšuje mu pamäť, rozvíja predstavivosť, obohacuje slovnú zásobu, dotvára morálne hodnoty či vytvára vzťah k vzdelaniu. Práve rozvoj osobnosti dieťaťa, jeho podpora zo strany rodičov i blízkych… Viac »

Sedem tipov ako viac spoznávať deti počas prázdnin

22. júl 2014

Letné prázdniny sa nám pomaly klopia do svojej polovice a už ich začiatok bol pre deti túžbou na oddych, leňošenie, či nové zážitky. Či ste si pred vysvedčením urobili „prázdninový zoznam aktivít“ alebo nie, prvý polčas je tiež príležitosťou zapojiť aktivity… Viac »

Rodičia, viete ako lepšie spoznať Vaše dieťa?

22. júl 2014

„Spoznaj svoje dieťa“ je názov kampane, ktorú spustila Nadácia pre deti Slovenska pri príležitosti Medzinárodného dňa detí, aby prostredníctvom edukačnej kampane upozornila na potreby detí na Slovensku. Kampaň trvá od 30. mája do 30. júna 2014 a sprevádzajú… Viac »

Rodičia, dobre poznáte svoje dieťa?

22. júl 2014

Čím chceš byť je azda najčastejšie otázka, ktorú dospelí kladú deťom už od útleho veku. Medzi odpoveďami najčastejšie nájdeme profesie lekárov, učiteľov, hercov alebo moderátorov. Z rozhovorov s deťmi a psychológmi vyplynulo, že veľa rodičov núti byť deti… Viac »

Vytvorme spolu lepší internet

21. júl 2014

„Internet bude len vtedy bezpečný, keď sa vypne posledný počítač.“ Veta, ktorá má svojich priaznivcov, ale i odporcov. Veta, ktorá rozdeľuje ľudí na dva tábory. Tábory, ktoré sa organizácia Insafe opäť pokúša priviesť k sebe. Ako?  Viac »

Poznáme víťaza o zájazd do Disneylandu

27. jún 2014

„O nešťastnej kvetinke a osamelom levovi“ bol príbeh 11-ročnej Vikinky z nízkoprahového klubu MIXklub, ktorý Vás zaujal natoľko, aby ste mu dali 117 likov. Vikinka sa tak stala víťazom súťaže o zájazd do Disneylandu v hodnote 700 €, ktorý pre klientov a členov… Viac »

Spoznať Vaše dieťa Vám umožnia i spoločenské hry

26. jún 2014

„Spoločenská hra je fenomén, ktorý aj v dnešných časoch dokáže spojiť celu rodinu k spoločnej činnosti, čo má pozitívny efekt na súdržnosť rodiny, lebo prináša spoločné pozitívne zážitky. No hra nie je len o spoločnom trávení času, rozvíja mnohé z… Viac »

10 vecí, ktoré nám internet nenahradí

19. jún 2014

Desaťročné deti sa už o sexe rozprávali so svojimi rodičmi. Je to o päť rokov skôr ako v minulej generácii. Tri štvrtiny rodičov si pritom myslia, že sa ich potomkovia k tejto téme dostávajú čoraz skôr kvôli internetu. Štatistika vyplýva z májového prieskumu… Viac »

 1 2 > 

Stante
sa našim
partnerom
aj Vy
Nadácia pre deti Slovenska

Nadácia pre deti Slovenska je jedna z najväčších mimovládnych neziskových organizácií s celoslovenskou pôsobnosťou so zameraním na pomoc deťom a mladým ľuďom.

Novinky na email

Zaregistrujte vašu e-mailovú adresu a dostávajte občasné informácie o nových výzvach a vyhláseniach nadácie.

Spojte sa s nami
Created by Krea
Blog
Donate
Vyplňte formulár v päte stránky.
Navštívte nás aj na facebook
Donate

Portál

Newsletter

Blog