Inovujte s nami školstvo na Slovensku

Škola inkluzionistov je program Nadácie pre deti Slovenska zameraný na rozvoj a podporu inkluzívneho vzdelávania na prvom a druhom stupni základných škôl. Cieľom je podpora a rozvoj práce na školách s rozmanitosťou žiakov bez ohľadu na ich fyzické, intelektuálne, emocionálne, sociálne, jazykové alebo iné obmedzenia. Program zahŕňa:

Program je určený pre:

  • pre učiteľky, učiteľov a špeciálnych pedagógov základných škôl I. aj II. stupňa
  • pre riaditeľky a riaditeľov základných škôl I. aj II. stupňa
  • pre asistentky a asistentov učiteľov základných škôl I. aj II. stupňa

Chcete vedieť, ako vytvoriť v škole prostredie podporujúce inklúziu? Chcete zlepšiť svoje pedagogické zručnosti a kompetencie? Hľadáte podobne zmýšľajúce kolegyne a kolegov z celého Slovenska? Ste otvorená/ý zmene? Potrebujete inšpiráciu a motiváciu? Máte neustále množstvo otázok, ako učiť lepšie a rozvíjať potenciál každého dieťaťa v triede a nedostávate odpovede? Potrebujete jednoducho dobiť “školské” baterky? Ste ochotná/ý zdieľať skúsenosti a učiť sa v skupine ľudí, ktorí riešia podobné problémy a výzvy ako Vy? Veríte, že aj Vaša škola môže byť školou pre všetky deti?Chcete zistiť či je inklúzia možná aj v slovenských školách?

Ak ste odpovedali aspoň raz áno, tak Škola inkluzionistov je určená aj pre Vás. Program je postavený tak, aby ste sa stali lepším v tom, čo robíte. Ponúkame Vám sériu dvoch vzdelávacích workshopov s tímom expertov na vzdelávanie, finančnú podporu pre školu prostredníctvom grantu a inkluzívneho vzdelávania na Vašej škole a odborného konzultanta pre Vás a Vašu školu.

Prihláste sa online TU.

Viac informácií o projekte nájdete TU a na www.skolainkluzionistov.sk a www.ktochyba.sk.