Požiadajte o príspevok na zdravotnú starostlivosť pre seba alebo svoje deti od poisťovne Dôvera

Ela s Downovým syndrómom dostala príspevok na hipoterapiu, Adamko zas potom, čo prekonal krvácanie do mozgu, potreboval rehabilitácie pravej ruky. Obaja sú poistencami Dôvery, ktorá im pomocnú ruku podala v rámci svojho grantového programu Bojovníci za zdravie.

Od utorka 4. apríla môžu poistenci Dôvery opäť požiadať o príspevok na zdravotnú starostlivosť, ktorú zdravotné poisťovne klientom bežne nepreplácajú. Aj vy sa tak môžete stať jedným z grantistov programu Bojovníci za zdravie a zlepšiť kvalitu svojho života, alebo života svojich detí. Jarné kolo grantového programu Bojovníci za zdravie bude pre individuálnych žiadateľov o príspevok otvorené presne mesiac, do štvrtka 4. mája 2023.

Kto môže požiadať o grant

O grant môže požiadať každý poistenec a každá poistenka Dôvery alebo ich zákonný zástupca. Získané finančné príspevky potom môžu použiť na ošetrenia, zákroky alebo operácie v zahraničí, rehabilitácie po úrazoch alebo pre hendikepovaných, rekonvalescenciu alebo kúpeľnú liečbu či pomôcky, ktoré si pacienti a pacientky hradia sami, pretože sa na ne nevzťahuje, alebo len čiastočne vzťahuje, úhrada z verejného zdravotného poistenia. Zistite, ktorí bojovníci už podporu na zlepšenie svojho zdravia získali. Prečítajte si ich príbehy TU.

Ako vyzerá hodnotenie žiadostí

Žiadosti hodnotia v prvom kole odborníci, farmaceuti a lekári. V druhom kole žiadosti posúdia zástupcovia Nadácie pre deti Slovenska, ktorá má ako garant programu s pomocou a transparentným prerozdeľovaním financií viac ako 25 rokov skúseností. Oznámenie o výsledkoch grantového programu príde každému zo žiadateľov, podporeným aj nepodporeným, na e-mail.

Dôležité dátumy

  • Prijímanie žiadostí: 4.4.2023 – 4.5.2023
  • Príspevky sú určené na výdavky na zdravotnú starostlivosť nehradené z verejného zdravotného poistenia, ktoré vzniknú v čase od 1.1.2023 do 31.12.2023

Kde požiadať o grant

O grant môžete požiadať na webovej stránke https://www.dovera.sk/bojovnici/domov

Vedeli ste, že… grantový program Bojovníci za zdravie spustila poisťovňa Dôvera ešte v roku 2012. Zámer je odvtedy jasný – pomôcť poistencom Dôvery k zlepšeniu ich zdravia a k zvýšeniu kvality ich života. Za ten čas podporili už viac ako 1 557 žiadateľov a prispeli financiami vo výške viac ako 2 milióny eur. Poisťovňa Dôvera pritom otvára tento grantový program dvakrát ročne – na jar a na jeseň.

Bojovníci za zdravie v roku 2022

Aj v roku 2022 putovala finančná pomoc (viac ako 300 tisíc eur) poistencom Dôvery do všetkých krajov Slovenska. V úvode roka podporila poisťovňa Dôvera presne 111 ľudí. Najviac finančných prostriedkov potrebovali na rehabilitácie a rekonvalescencie, špeciálne terapie, doplnkovú liečbu a zdravotné pomôcky. Poisťovňa Dôvera však podporila aj takých bojovníkov za zdravie, ktorým chýbali financie na špeciálne lieky. Napríklad len polročný Miško z Nitrianskeho kraja potreboval intenzívnu rehabilitáciu pre zranenia spôsobené pri pôrode, pán František z Košického kraja zase požiadal o opravu svojho načúvacieho prístroja.

Ďalších sto poistencov získalo finančnú pomoc na boj o svoje zdravie na jeseň roka 2022. Najviac financií opäť putovalo na rehabilitácie a doplnkovú liečbu či špeciálne terapie. Nechýbali však ani takí, ktorým Dôvera pomohla s financovaním chodítka, obuvy, prídavného pohonu pre invalidný vozík či trojkolku. Napríklad polročnej Noemi z Trnavského kraja zabezpečila poisťovňa Dôvera monitor dychu, pani Božene z Trenčianskeho kraja zase pomohli s financovaním transplantácie buniek očí.

Koncom roka sa o finančný príspevok od poisťovne Dôvera uchádzal ešte ktosi iný – poskytovatelia zdravotnej starostlivosti z celého Slovenska. Dvadsaťpäť z nich si na projekty lepšej zdravotnej alebo doplnkovej starostlivosti pre svojich pacientov a pacientky rozdelilo takmer 300 tisíc eur. Poisťovňa Dôvera tak napríklad podporila rozšírenie služieb neurologicko-rehabilitačného centra o terapie pre deti po detskej mozgovej obrne, pre hendikepovaných ľudí s pohybovými poruchami, pre ľudí s mozgovými príhodami, aj pre seniorov. Financie venovala aj na klinicko-logopedickú intervenciu, včasný záchyt poruchy sluchu u detí, ale aj na zlepšenie komplexnej starostlivosti pre pacientky a ich bábätká na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. 

Okrem toho sa zamestnanci poisťovne Dôvera v roku 2022 rozhodli, že za dvoch malých bojovníkov – Adamka a Stelku – pobežia 345-kilometrový štafetový beh od Tatier k Dunaju. A veru, pobežali! Pre Adamka z Medzibrodu, ktorému skomplikovala život asymetria postranných komôr mozgu, nakoniec vyzbieralo 19 pracovníkov a pracovníčok poisťovne Dôvera viac ako dvetisíc eur na rehabilitácie, Stelke s chorým srdiečkom zase odovzdali defibrilátor.