EMQ 2024: Národné kolo bude 21. marca. Učitelia a učiteľky, otestujte finančnú gramotnosť svojho žiactva

V rámci aktivít počas Global Money Week 2024 opäť ponúkame školám možnosť zapojiť sa so žiakmi a žiačkami už do 7. online kvízu o finančnej gramotnosti. Národné kolo Európskeho kvízu o peniazoch sa uskutoční vo štvrtok 21. marca 2024 v čase od 11:00 do 11:45. Prvé 3 úspešné tímy národného kola získajú zaujímavú finančnú odmenu!

PRIHLÁSTE SA

Ak máte záujem prihlásiť sa so svojimi žiakmi a žiačkami do národného kola kvízu o peniazoch, zaregistrujte svoj tím/triedu prostredníctvom online registračného formulára do nedele 17. marca 2024 TU. POZOR, urobte tak vy ako zástupca triedy, t. j. pedagóg/pedagogička, nie žiak/žiačka.

PRHLÁSIŤ SA DO EURÓPSKEHO KVÍZU O PENIAZOCH

ČO JE EURÓPSKY KVÍZ O PENIAZOCH (EMQ)?

Európsky kvíz o peniazoch (European Money Quiz) je medzinárodná aktivita zameraná na zlepšenie finančnej gramotnosti 13 až 15-ročných žiakov, žiačok a študentstva. Je súčasťou Európskeho týždňa financií (18.-24. marca 2024). Online kvíz národného kola organizuje už siedmy raz Slovenská banková asociácia v spolupráci s našou Nadáciou pre deti Slovenska.

NÁRODNÉ KOLO EMQ 2024

Národné kolo Európskeho kvízu o peniazoch sa uskutoční online – vo štvrtok 21. marca 2024 v čase od 11:00 do 11:45. Kvízu sa môžu zúčastniť celé triedy (ako tímy) alebo môže vzniknúť viac tímov z jednej triedy. Všetci však musia byť vo veku 13 až 15 rokov. Taktiež sa môžu prihlásiť tímy žiakov a žiačok z rôznych tried vo veku 13 až 15 rokov, ktorí majú záujem vyskúšať si svoje vedomosti z oblasti financií či digitálnej bezpečnosti. Minimálny počet členov a členiek v tíme je osem.

  • Pred prihlásením si určite podrobne prečítajte pravidlá Európskeho kvízu o peniazoch. Nájdete ich tu: Pravidlá národného kola

AKO BUDE VYZERAŤ ONLINE KVÍZ EMQ?

Národné kolo sa uskutoční online prostredníctvom platformy Kahoot!. Je to bezplatná vzdelávacia platforma s herným základom. Otázky sa budú, tak ako vždy, zobrazovať v živom vysielaní na Youtube kanáli Nadácie pre deti Slovenska. Zástupca tímu, jeden zo žiakov a žiačok, bude odpovedať na otázky cez webovú stránku Kahoot! v počítači, tablete alebo smartfóne.

PREČO SA ZAPOJIŤ?

Kvíz podporuje hravou a zábavnou formou tímovú spoluprácu žiakov a žiačok, ktorí nadobudnú nové zážitky a vedomosti z oblasti finančnej gramotnosti, digitálnej bezpečnosti či matematiky. 

DÔLEŽITÉ

Dvaja členovia a členky výherného tímu postúpia do veľkého európskeho finále, ktoré sa uskutoční v Bruseli 18. a 19. apríla 2024. Nebojte sa, každý tím tam dostane kvízové otázky vo svojom národnom jazyku. Pre istotu si pozrite aj – Pravidlá Európskeho finále.

POTREBUJETE ZÍSKAŤ PODROBNEJŠIE INFORMÁCIE?

Kliknite si na stránku https://www.europskykvizopeniazoch.sk/index.html alebo sa ozvite novej manažérke projektu. Tu sú jej kontaktné údaje: