Poisťovňa Dôvera odovzdá 100 bojovníkom viac ako 152 tisíc eur na podporu ich zdravia

Ako dopadlo jesenné kolo grantového programu Bojovníci za zdravie pre individuálnych žiadateľov? Grant získalo presne 100 zo 403 žiadateľov, ktorí sa oň od 24. augusta tohto roku uchádzali. Poisťovňa Dôvera ich v rámci programu Bojovníci za zdravie podporí sumou 152 182 eur.

Zo sto grantistov jesenného kola programu Bojovníci za zdravie je 52 chlapcov a mužov, a 48 žien a dievčat. Najmladšími bojovníčkami za zdravie sú ani nie polročné dievčatká Natálka z Nitrianskeho kraja a Noemi z Trnavského kraja. Zatiaľ čo Natálke pomôže poisťovňa príspevkom na intenzívnu rehabilitáciu, Noemi zabezpečí monitor dychu. Najstaršou bojovníčkou je zas 75-ročná pani Božena z Trenčianskeho kraja, ktorá potrebuje transplantáciu buniek očí. Štyridsaťdeväť zo sto podporených bojovníkov za zdravie nemá viac ako päť rokov, 50 a viacročných poistencov podporí Dôvera dvanásť.

Pomoc Dôvery pritom smeruje do všetkých krajov Slovenska. Najviac finančných prostriedkov poputuje na rehabilitácie, doplnkovú liečbu a špeciálne terapie. Poisťovňa Dôvera však podporí aj takých bojovníkov za zdravie, ktorým chýbali financie na zdravotné pomôcky, napríklad chodítko, obuv, prídavný pohon pre invalidný vozík či trojkolku.

Ako vyzeralo hodnotenie žiadostí?

Žiadosti hodnotili v prvom kole odborníci, farmaceuti a lekári. V druhom kole žiadosti posudzovali zástupcovia zdravotnej poisťovne Dôvera a Nadácie pre deti Slovenska, ktorá má ako garant programu s pomocou a transparentným prerozdeľovaním financií viac ako 25 rokov skúseností

Kto môže požiadať o grant pre individuálnych žiadateľov?

O grant môže požiadať každý poistenec Dôvery alebo jeho zákonný zástupca, ak ide o deti alebo o hendikepované osoby. Tá im prostredníctvom neho poskytuje finančné príspevky na ošetrenia, zákroky alebo operácie v zahraničí, rehabilitácie po úrazoch alebo pre hendikepovaných, rekonvalescenciu alebo kúpeľnú liečbu či pomôcky, ktoré sú nútení si hradiť sami, pretože sa na ne nevzťahuje, alebo len čiastočne vzťahuje, úhrada z verejného zdravotného poistenia. Zistite, ktorí bojovníci už podporu na zlepšenie svojho zdravia získali. Prečítajte si ich príbehy TU.

Ako dopadlo jarné kolo Bojovníkov za zdravie v roku 2022?

Grant získalo 111 poistencov Dôvery. Tá ich v rámci programu Bojovníci za zdravie podporila sumou 155 578 eur. Poisťovňa podporila 68 chlapcov a mužov, a 43 dievčat a žien. Najmladším bojovníkom bol len polročný chlapček Miško z Nitrianskeho kraja, ktorý potreboval intenzívnu rehabilitáciu pre zranenia spôsobené pri pôrode. Naopak, najstarším bol 85-ročný pán František z Košického kraja, ktorý potreboval opravu svojho načúvacieho prístroja. 

Vedeli ste, že… 

grantové programy spustila poisťovňa Dôvera ešte v roku 2012. Zámer je odvtedy jasný – pomôcť poistencom Dôvery k zlepšeniu ich zdravia a k zvýšeniu kvality ich života. Za ten čas podporili už viac ako 1 450 žiadateľov a prispeli financiami vo výške vyše 1,8 milióna eur. Poisťovňa Dôvera pritom otvára tento grantový program dvakrát ročne – na jar a na jeseň.