Zabojujte o zdravie aj na jeseň 2022. Získajte príspevok na zdravotnú starostlivosť od poisťovne Dôvera

Od stredy 24. augusta môžu poistenci Dôvery opäť požiadať o príspevok na zdravotnú starostlivosť, ktorú poisťovne klientom bežne nepreplácajú. Môžete sa tak stať jedným z podporených žiadateľov v programe Bojovníci za zdravie a zlepšiť kvalitu svojho života, alebo života svojich detí. Jesenné kolo grantového programu Bojovníci za zdravie bude pre individuálnych žiadateľov o grant otvorené do 3. októbra 2022.

Kto môže požiadať o grant

O grant môže požiadať každý poistenec Dôvery alebo jeho zákonný zástupca, ak ide o deti alebo o hendikepované osoby. Tá im prostredníctvom neho poskytuje finančné príspevky na ošetrenia, zákroky alebo operácie v zahraničí, rehabilitácie po úrazoch alebo pre hendikepovaných, rekonvalescenciu alebo kúpeľnú liečbu či pomôcky, ktoré sú nútení si hradiť sami, pretože sa na ne nevzťahuje, alebo len čiastočne vzťahuje, úhrada z verejného zdravotného poistenia. Zistite, ktorí bojovníci už podporu na zlepšenie svojho zdravia získali. Prečítajte si ich príbehy TU.

Ako vyzerá hodnotenie žiadostí

Žiadosti hodnotia v prvom kole odborníci, farmaceuti a lekári. V druhom kole žiadosti posúdia zástupcovia Nadácie pre deti Slovenska, ktorá má ako garant programu s pomocou a transparentným prerozdeľovaním financií viac ako 25 rokov skúseností. Oznámenie o výsledkoch grantového programu príde každému zo žiadateľov, podporeným aj nepodporeným, na e-mail.

Dôležité dátumy

  • Prijímanie žiadostí: 24.8.2022 – 3.10.2022
  • Príspevky sú určené na výdavky na zdravotnú starostlivosť nehradené z verejného zdravotného poistenia, ktoré vzniknú v čase od 1.8.2022 do 31.7.2023

Kde požiadať o grant

O grant môžete požiadať TU.

Vedeli ste, že… grantové programy spustila poisťovňa Dôvera ešte v roku 2012. Zámer je odvtedy jasný – pomôcť poistencom Dôvery k zlepšeniu ich zdravia a k zvýšeniu kvality ich života. Za ten čas podporili už viac ako 1 450 žiadateľov a prispeli financiami vo výške vyše takmer 1,9 milióna eur. Poisťovňa Dôvera pritom otvára tento grantový program dvakrát ročne – na jar a na jeseň.

Bojovníci za zdravie v roku 2022

V jarnom kole grantového programu Bojovníci za zdravie pre individuálnych žiadateľov podporila poisťovňa Dôvera tento rok 111 svojich poistencov sumou 155 578 eur. Najviac finančných prostriedkov išlo na rehabilitácie a rekonvalescencie, špeciálne terapie, doplnkovú liečbu a zdravotné pomôcky. Poisťovňa Dôvera však podporila aj takých bojovníkov za zdravie, ktorým chýbali financie na špeciálne lieky.

 Od Tatier k Dunaju 2022

Bežecký tím poisťovne Dôvera s rovnomenným názvom, aký nesie aj grantový program Dôvery v našej nadácii – Bojovníci za zdravie – sa v roku 2022 rozhodol pomôcť ešte dvom ďalším bojovníkom. V auguste sa zúčastnili štafetového behu Od Tatier k Dunaju, aby pre dvojročného Adamka z Medzibrodu, ktorému život skomplikovala detská mozgová obrna, vyzbierali dvetisíc eur na rehabilitácie. Nakoniec sa im podarilo vďaka 70 rôznym darcom vyzbierať 2 080 eur. Okrem toho odovzdali rodičom päťročnej Stellke s chorým srdiečkom prenosný defibrilátor, aby boli v každom okamihu pripravení pomôcť jej v prípade kolapsu. 

Niektorí členovia tímu Bojovníci za zdravie z poisťovne Dôvera.
Fotografia: Archív poisťovne Dôvera

Bojovníci za zdravie v roku 2021

V roku 2021, ktorý výrazne poznačila pandémia ochorenia Covid-19, podporila poisťovňa Dôvera individuálnych žiadateľov, svojich poistencov, spolu sumou takmer 315 tisíc eur. Na jar 2021 získalo podporu 110 žiadateľov o grant – najmladší bol len deväťmesačný chlapček, naopak najstarším bol 79-ročný dôchodca.

Dôvera pomáhala aj na jeseň minulého roka. Vtedy získalo podporu 121 poistencov, medzi nimi aj najmladší, len sedemmesačný chlapček a 79-ročná dôchodkyňa. V roku 2021 putovalo najviac finančných prostriedkov z tohto grantu na rehabilitácie, špeciálne terapie a doplnkovú liečbu pacientov.

Zdravotná poisťovňa Dôvera vyhlásila na jeseň v roku 2021 aj druhý ročník grantového programu Bojovníci za zdravie pre organizácie. V Dôvere tak pomáhajú nielen svojim poistencom, ale aj inštitúciám, ktoré sa o pacientov starajú, či už ide o nemocnice, zdravotnícke zariadenia, neziskové alebo pacientske organizácie. Výsledkom budú zrekonštruované pediatrické oddelenia v rôznych kútoch Slovenska či komunitné miestnosti pre ťažko chorých pacientov a nadštandardne vybavené izby na lôžkových oddeleniach. Začiatkom roka 2022 si sumu 280 tisíc eur rozdelilo presne 24 žiadateľov spomedzi poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a organizácií starajúcich sa o pacientov po celom Slovensku. Ktoré organizácie získali grant sa dozviete TU.