Zabojujte o zdravie aj v roku 2022. Získajte grant od poisťovne Dôvera

Od piatku 1. apríla môžu poistenci Dôvery opäť požiadať o príspevok na zdravotnú starostlivosť, ktorú poisťovne klientom bežne nepreplácajú. Môžete sa tak stať jedným z podporených žiadateľov v programe Bojovníci za zdravie a zlepšiť kvalitu svojho života, alebo života svojich detí. Jarné kolo grantového programu Bojovníci za zdravie bude pre individuálnych žiadateľov o grant otvorené do 4. mája 2022.

Kto môže požiadať o grant

O grant môže požiadať každý poistenec Dôvery alebo jeho zákonný zástupca, ak ide o deti alebo o hendikepované osoby. Tá im prostredníctvom neho poskytuje finančné príspevky na ošetrenia, zákroky alebo operácie v zahraničí, rehabilitácie po úrazoch alebo pre hendikepovaných, rekonvalescenciu alebo kúpeľnú liečbu či pomôcky, ktoré sú nútení si hradiť sami, pretože sa na ne nevzťahuje, alebo len čiastočne vzťahuje, úhrada z verejného zdravotného poistenia. Zistite, ktorí bojovníci už podporu na zlepšenie svojho zdravia získali. Prečítajte si ich príbehy TU.

Ako vyzerá hodnotenie žiadostí

Žiadosti hodnotia v prvom kole odborníci, farmaceuti a lekári. V druhom kole žiadosti posúdia zástupcovia Nadácie pre deti Slovenska, ktorá má ako garant programu s pomocou a transparentným prerozdeľovaním financií viac ako 25 rokov skúseností. Oznámenie o výsledkoch grantového programu príde každému zo žiadateľov, podporeným aj nepodporeným, na e-mail.

Dôležité dátumy

  • Prijímanie žiadostí: 1.4.2022 – 4.5.2022
  • Príspevky sú určené na výdavky na zdravotnú starostlivosť nehradené z verejného zdravotného poistenia, ktoré vzniknú v čase od 1.1.2022 do 31.12.2022

Kde požiadať o grant

O grant môžete požiadať TU.

Vedeli ste, že… grantové programy spustila poisťovňa Dôvera ešte v roku 2012. Zámer je odvtedy jasný – pomôcť poistencom Dôvery k zlepšeniu ich zdravia a k zvýšeniu kvality ich života. Za ten čas podporili už viac ako 1 300 žiadateľov a prispeli financiami vo výške vyše 1,7 milióna eur. Poisťovňa Dôvera pritom otvára tento grantový program dvakrát ročne – na jar a na jeseň.

Bojovníci za zdravie v roku 2021

V roku 2021, ktorý výrazne poznačila pandémia ochorenia Covid-19, podporila poisťovňa Dôvera individuálnych žiadateľov, svojich poistencov, spolu sumou takmer 315 tisíc eur. Na jar 2021 získalo podporu 110 žiadateľov o grant – najmladší bol len deväťmesačný chlapček, naopak najstarším bol 79-ročný dôchodca.

Dôvera pomáhala aj na jeseň minulého roka. Vtedy získalo podporu 121 poistencov, medzi nimi aj najmladší, len sedemmesačný chlapček a 79-ročná dôchodkyňa. V roku 2021 putovalo najviac finančných prostriedkov z tohto grantu na rehabilitácie, špeciálne terapie a doplnkovú liečbu pacientov.

Zdravotná poisťovňa Dôvera vyhlásila na jeseň v roku 2021 aj druhý ročník grantového programu Bojovníci za zdravie pre organizácie. V Dôvere tak pomáhajú nielen svojim poistencom, ale aj inštitúciám, ktoré sa o pacientov starajú, či už ide o nemocnice, zdravotnícke zariadenia, neziskové alebo pacientske organizácie. Výsledkom budú zrekonštruované pediatrické oddelenia v rôznych kútoch Slovenska či komunitné miestnosti pre ťažko chorých pacientov a nadštandardne vybavené izby na lôžkových oddeleniach. Začiatkom roka 2022 si sumu 280 tisíc eur rozdelilo presne 24 žiadateľov spomedzi poskytovateľov zdravotnej starostlivosti a organizácií starajúcich sa o pacientov po celom Slovensku. Ktoré organizácie získali grant sa dozviete TU.