Programy Od začiatku v dobrých rukách

Od začiatku v dobrých rukách

finančná pomoc rodinám s deťmi do 4 rokov, ktoré majú vážne zdravotné problémy

Prejsť na web programu ➞

AKTUÁLNE INFORMÁCIE PRE RODINY S DEŤMI SO ZDRAVOTNÝM ZNEVÝHODNENÍM KU DŇU 30.11.2023:

Prihlasovanie sa do programu Od začiatku v dobrých rukách je od 30. novembra 2023 pozastavené. Dôvodom je veľmi vysoký záujem zo strany žiadateľov a žiadateliek o finančný príspevok, a počet zaevidovaných rodín už teraz prevyšuje naše možnosti a finančné prostriedky. Ak by sme mali prihlasovanie stále otvorené, vaša čakacia doba na vyplatenie finančnej pomoci by bola veľmi dlhá. Z databázy prihlásených rodín teraz postupne začneme uzatvárať zmluvy s tými, ktoré spĺňajú potrebné podmienky na získanie finačnej pomoci. Predpokladáme, že potreby aktuálne prihlásených žiadateľov a žiadateliek naplníme do polovice roka 2024, prihlasovanie by sme tak mohli znovu otvoriť začiatkom leta 2024. O tom budeme, samozrejme, verejnosť vopred informovať.

Ďakujeme za pochopenie.


Spoločnosť Lidl podáva, spolu so svojimi zákazníkmi, pomocnú ruku rodinám s deťmi so zdravotným znevýhodnením od roku 2018. Za každé predané balenie plienok vlastnej značky Lupilu venuje Lidl desať eurocentov na pomoc rodinám s deťmi s vážnymi zdravotnými ťažkosťami od nula do štyroch dovŕšených rokov.

Za päť rokov už spoločnosť pomohla viac ako dvom stovkám takýchto rodín. Vďaka projektu Od začiatku v dobrých rukách získala každá z týchto rodín finančné prostriedky v hodnote 2 500 eur na rehabilitácie či rôzne terapie, špeciálne zdravotné pomôcky, príspevok na nové auto, špeciálne lieky, príspevok na operáciu v zahraničí či špeciálne vycvičeného psa. Každá pomoc je adresná a preto aj účinná. „Keď sme v roku 2018 projekt spúšťali, hovorili sme si, že ak dokážeme pomôcť aspoň niekoľkým deťom, bude to stáť za to. Je skvelé, že sa nám to stále spolu s našimi zákazníkmi darí a počet podporených detí presiahol číslo dvesto,“ povedal vedúci úseku komunikácie Lidla Tomáš Bezák.

Viac sa o pravidlách a podmienkach posledného poskytnutia pomoci v rámci programu Od začiatku v dobrých rukách dozviete vyššie v sekcii Dokumenty alebo na webe Lidla k projektu TU.

Na koho sa môžete obrátiť

Konkrétne otázky môžete konzultovať s našimi kolegyňami a kolegami v stredu, vo štvrtok a v piatok od 9:00 do 15:00. K dispozícii vám budú na e-mailovej adrese: granty@nds.sk. Do predmetu správy napíšte Konzultácia: Od začiatku v dobrých rukách. Alebo sa im ozvite telefonicky na čísla:

  • 02/52 63 64 71
  • 0948 666 821
  • 0947 918 003

Prečítajte si príbehy detí a ich rodín, ktorým už Lidl pomohol

Príbeh Dianky

Z Dianky sa stala neuveriteľná bojovníčka ešte skôr, ako sa v júni v roku 2020, dva a pol mesiaca pred plánovaným termínom pôrodu, narodila. O placentu sa totiž delila ešte s ďalším bábätkom, svojou sestričkou, no z toho dôvodu čelila selektívnej rastovej reštrikcii. To jednoducho znamená, že v maminom brušku rástla a vyvíjala sa oveľa pomalšie, ako by mala, až kým to pre ňu nebolo nebezpečné a život ohrozujúce.

Diankin celý príbeh si môžete prečítať TU.


Príbeh Riška

Riško je dieťa skorej marcovej jari. Aj na svet sa vypýtal akosi zavčasu, v 27. týždni tehotenstva svojej mamy. Miesto toho, aby prvé chvíle svojho života trávil doma so svojimi rodičmi a dvoma staršími súrodencami, bol tri mesiace hospitalizovaný na neonatologickej klinike. To je miesto, kde sa odborníci a odborníčky starajú o nezrelých novorodencov v často kritickom život ohrozujúcom stave. Na najmladšieho člena rodiny si preto ostatní museli chvíľu počkať.

Riškov celý príbeh si môžete prečítať TU.


Kalendár

K tomuto programu nie je priradená žiadna udalosť.