Programy Od začiatku v dobrých rukách

Od začiatku v dobrých rukách

finančná pomoc rodinám s deťmi do 4 rokov, ktoré majú vážne zdravotné problémy

Prejsť na web programu ➞

Spoločnosť Lidl podáva, spolu so svojimi zákazníkmi, pomocnú ruku rodinám s deťmi so zdravotným znevýhodnením od roku 2018. Za každé predané balenie plienok vlastnej značky Lupilu venuje Lidl desať eurocentov na pomoc rodinám s deťmi s vážnymi zdravotnými ťažkosťami od nula do štyroch dovŕšených rokov.

Za päť rokov už spoločnosť pomohla viac ako dvom stovkám takýchto rodín. Vďaka projektu Od začiatku v dobrých rukách získala každá z týchto rodín finančné prostriedky v hodnote 2 500 eur na rehabilitácie či rôzne terapie, špeciálne zdravotné pomôcky, palivové karty, príspevok na nové auto, špeciálne lieky, príspevok na operáciu v zahraničí či špeciálne vycvičeného psa. Každá pomoc je adresná a preto aj účinná. „Keď sme v roku 2018 projekt spúšťali, hovorili sme si, že ak dokážeme pomôcť aspoň niekoľkým deťom, bude to stáť za to. Je skvelé, že sa nám to stále spolu s našimi zákazníkmi darí a počet podporených detí presiahol číslo dvesto,“ povedal vedúci úseku komunikácie Lidla Tomáš Bezák.

Prečítajte si príbehy detí a ich rodín, ktorým už Lidl pomohol

Príbeh Dianky

Z Dianky sa stala neuveriteľná bojovníčka ešte skôr, ako sa v júni v roku 2020, dva a pol mesiaca pred plánovaným termínom pôrodu, narodila. O placentu sa totiž delila ešte s ďalším bábätkom, svojou sestričkou, no z toho dôvodu čelila selektívnej rastovej reštrikcii. To jednoducho znamená, že v maminom brušku rástla a vyvíjala sa oveľa pomalšie, ako by mala, až kým to pre ňu nebolo nebezpečné a život ohrozujúce.

Diankin celý príbeh si môžete prečítať TU.


Príbeh Riška

Riško je dieťa skorej marcovej jari. Aj na svet sa vypýtal akosi zavčasu, v 27. týždni tehotenstva svojej mamy. Miesto toho, aby prvé chvíle svojho života trávil doma so svojimi rodičmi a dvoma staršími súrodencami, bol tri mesiace hospitalizovaný na neonatologickej klinike. To je miesto, kde sa odborníci a odborníčky starajú o nezrelých novorodencov v často kritickom život ohrozujúcom stave. Na najmladšieho člena rodiny si preto ostatní museli chvíľu počkať.

Riškov celý príbeh si môžete prečítať TU.

Pravidlá a podmienky poskytnutia pomoci

Lidl garantuje dôkladné posúdenie každej prijatej žiadosti a pomoc poskytuje deťom podľa ich špecifických potrieb. Od roku 2023 im s týmto cieľom pomáha aj naša Nadácia pre deti Slovenska. Viac sa o pravidlách a podmienkach poskytnutia pomoci v rámci programu Od začiatku v dobrých rukách dozviete vyššie v sekcii Dokumenty alebo na webe k programu TU.

Aby sme so spoločnosťou Lidl priebežne stíhali podporovať veľké množstvo žiadateľov a žiadateliek o finančnú podporu, dočasne sme pozastavili prihlasovanie nových žiadostí do projektu Od začiatku v dobrých rukách. O opätovnom spustení prijímania nových žiadostí vás bude informovať do konca roka 2023 na tomto webe, ale aj na webe Lidla k tomuto projektu.

Ďakujeme za pochopenie.

Kalendár

K tomuto programu nie je priradená žiadna udalosť.