Hodina deťom: Na pomoc deťom s jedným rodičom sme tento rok vyzbierali viac ako 65 tisíc eur

Tradične sme našu pokladničkovú zbierku v uliciach organizovali vždy na jeseň, tento rok sa však zbierka v uliciach uskutočnila už v marci. Hodina deťom totiž už od roku 2021 pomáha deťom z jednorodičovských rodín a práve 21. marec je dňom, keď si celý svet pripomína, akou výzvou je pre mnohé rodiny jednorodičovstvo. Výnos z 24. ročníka verejnej zbierky Hodina deťom v roku 2023 je presne 65 374 eur. A to len vďaka tomu, že nám so zbierkou pomáhalo 2 657 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok!

Ďakujeme!

Do verejnej zbierky Hodina deťom sa zapojili najmä školy

Tisícky študentov a študentiek základných, stredných, dokonca aj materských škôl, sa každý rok zapájajú ako dobrovoľníci a dobrovoľníčky do verejnej zbierky Hodina deťom. Tento rok sa do nej prihlásilo viac než 349 škôl po celom Slovensku. Jednorodičom poskytneme pomoc vo forme jednorazového finančného príspevku 400 eur aj vďaka mimovládnym organizáciám, ktoré sa do tohtoročnej zbierky zapojili. V roku 2023 nám v pokladničkovej zbierke pomáhalo až 23 mimovládnych organizácií. Do zbierky Hodina deťom sa zapojili aj zamestnanci a zamestnankyne z firiem Lidl, Sygic, Ophen Technology Slovakia, Železnice Slovenskej republiky a Štatistický úrad.

Verejnú zbierku Hodina deťom sa nám podarilo zorganizovať najmä vďaka nášmu generálnemu partnerovi PEPCO a partnerom Slovak Parcel Service, spoločnosti See & Go a Fun rádia.

Ďakujeme!

Ešte na jar 2023 pomôžeme 81 jednorodičom

Popri verejnej zbierke bežala na našich sociálnych sieťach aj výzva na prihlásenie sa o pomoc vo forme jednorazového finančného príspevku 400 eur pre rodičov, samoživiteľov a samoživiteľky. O ten nás tentokrát požiadalo 647 jednorodičov. Ešte na jar 2023 podporíme 81 jednorodičovských rodín, v ktorých žije 168 nezaopatrených detí. Spolu medzi nich rozdelíme 32 400 eur. Zoznam všetkých podporených jednorodičov a podrobnosti o jarnom kole podpory nájdete TU.

Podpora jednorodičovských rodín podľa krajov:

  • Banskobystrický kraj: 19 podporených jednorodičov a ich detí
  • Košický kraj: 18 podporených jednorodičov a ich detí
  • Prešovský kraj: 10 podporených jednorodičov a ich detí
  • Trnavský kraj: 10 podporených jednorodičov a ich detí
  • Nitriansky kraj: 8 podporených jednorodičov a ich detí
  • Žilinský kraj: 6 podporených jednorodičov a ich detí
  • Trenčiansky kraj: 5 podporených jednorodičov a ich detí
  • Bratislavský kraj: 5 podporených jednorodičov a ich detí