Poisťovňa Dôvera odovzdá 111 bojovníkom viac ako 155 tisíc eur na podporu ich zdravia

Ako dopadlo jarné kolo grantového programu Bojovníci za zdravie pre individuálnych žiadateľov? Grant získalo 111 poistencov Dôvery, ktorí sa oň od 1. apríla tohto roku uchádzali. Poisťovňa Dôvera ich v rámci programu Bojovníci za zdravie podporí sumou 155 578 eur.

Zo 111 podporených poistencov jarného kola programu Bojovníci za zdravie je 68 chlapcov a mužov, a 43 dievčat a žien. Najmladším bojovníkom za zdravie je len polročný chlapček Miško z Nitrianskeho kraja, ktorý potrebuje intenzívnu rehabilitáciu pre zranenia spôsobené pri pôrode. Naopak, najstarším je 85-ročný pán František z Košického kraja, ktorý potrebuje opravu svojho načúvacieho prístroja. Pomoc Dôvery pritom smeruje do všetkých krajov Slovenska. Najviac finančných prostriedkov poputuje na rehabilitácie a rekonvalescencie, špeciálne terapie, doplnkovú liečbu a zdravotné pomôcky. Poisťovňa Dôvera však podporí aj takých bojovníkov za zdravie, ktorým chýbali financie na špeciálne lieky.

Ako vyzeralo hodnotenie žiadostí?

Žiadosti hodnotili v prvom kole odborníci, farmaceuti a lekári zo zdravotnej poisťovne Dôvera. V druhom kole žiadosti posudzovali odborníci na grantové programy a  zástupcovia z Nadácie pre deti Slovenska, ktorá má ako garant programu s pomocou a transparentným prerozdeľovaním financií viac ako 25 rokov skúseností.

Kto môže požiadať o grant pre individuálnych žiadateľov?

Grantový program je určený poistencom poisťovne Dôvera. Poskytuje finančné príspevky na ošetrenia, zákroky alebo operácie v zahraničí, rehabilitácie po úrazoch alebo pre hendikepovaných, rekonvalescenciu alebo kúpeľnú liečbu či pomôcky, ktoré sú nútení si hradiť sami, pretože sa na ne nevzťahuje (alebo len čiastočne vzťahuje) úhrada z verejného zdravotného poistenia. O grant môže požiadať každý poistenec Dôvery alebo jeho zákonný zástupca. Zistite, ktorí bojovníci už podporu na zlepšenie svojho zdravia získali. Prečítajte si ich príbehy TU.

Ako dopadlo predchádzajúce kolo Bojovníkov za zdravie?

Na jeseň pandemického roka 2021 podporila poisťovňa Dôvera 121 individuálnych žiadateľov sumou takmer 162 tisíc eur. Viac sa výsledkoch jesenného kola tohto grantového programu dozviete TU.

 Vedeli ste, že… grantové programy spustila poisťovňa Dôvera ešte v roku 2012. Zámer je odvtedy jasný – pomôcť poistencom Dôvery k zlepšeniu ich zdravia a k zvýšeniu kvality ich života. Za ten čas podporili už viac ako 1 300 žiadateľov a prispeli financiami vo výške vyše 1,7 milióna eur. Poisťovňa Dôvera pritom otvára tento grantový program dvakrát ročne – na jar a na jeseň.